Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Niezwykła oferta pracy. "Wystarczy, że żyjesz i umiesz patrzeć w telewizor" Odtwórz: Niezwykła oferta pracy. "Wystarczy, że żyjesz i umiesz patrzeć w telewizor"
Źródło: tvn24bis

Niezwykła oferta pracy. "Wystarczy, że żyjesz i umiesz patrzeć w telewizor"

25.05 | Hostel w miejscowości Cluj podbił internet nietypową ofertą pracy. Od kandydatów nie wymagano praktycznie niczego. „Istnieje ryzyko, że twój spokój kilka razy na dzień zakłócą różni ludzie, którzy będą chcieli ci dać pieniądze w zamian za klucz do pokoju” – głosiła zamieszczona informacja. Ogłoszenie to dowód wielkiej desperacji pracodawców branży turystycznej w Rumunii, którzy cierpią na wielki niedobór rąk do pracy. Powodem jest między innymi emigracja po przystąpieniu tego kraju do Unii Europejskiej. Wspomniane ogłoszenie, choć zrobiło furorę, to stało się raczej internetową ciekawostką. O tym, by okazało się skuteczne – na razie nie wiadomo.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.