3...2...1...

Nieznane oblicze Turcji. "To miasto jest bardzo ważne z punktu widzenia historii kraju" Odtwórz: Nieznane oblicze Turcji. "To miasto jest bardzo ważne z punktu widzenia historii kraju"
Źródło: TVN24 BiS

Nieznane oblicze Turcji. "To miasto jest bardzo ważne z punktu widzenia historii kraju"

07.04 | - Canakkale turyści traktują jako punkt przejazdowy w drodze do ruin starożytnej Troi, natomiast miasto jest samo w sobie bardzo piękne - mówi Agnieszka Wawrzyniak, podróżniczka. Jak wskazuje, "Canakkale jest bardzo ważne z punktu widzenia historii Turcji, ponieważ to tam przetoczyła się prawdopodobnie jedna z najkrwawszych bitew pierwszej wojny światowej". - Na niedalekim półwyspie Gallipoli podobno znajdują się aż 22 tysiące grobów poległych - dodaje Wawrzyniak. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: 2018 Cable News Network All Right Reserved

Zignorował znak, stoczył się ciężarówką do wąwozu

14.10. | Kierowca ciężarówki zignorował znak drogowy i jego pojazd stoczył się z drogi kilkadziesiąt metrów w dół do wąwozu. Do wypadku doszło w hrabstwie Mendocino w Kalifornii. Kierowca ciężarówki wiózł materiały budowlane. Jak poinformowała policja, zignorował znak ostrzegający przed niebezpiecznym zakrętem i ograniczeniem - przy skręcaniu - przewożonego ładunku. Pojazd przechylił się i stoczył do wąwozu głębokiego na 30 metrów. Kierowcy nic poważnego się nie stało, ale nie ma szczegółowych doniesień na temat stanu jego zdrowia. Żeby wydobyć z wąwozu ciężarówkę, drogowcy zdecydowali o zamknięciu odcinka drogi na cały dzień. Całą sytuację nagrał inny pracownik firmy budowlanej, przebywający na nieodległym wzgórzu.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2018

Źródło: TVN24 BiS

"Nie chcemy wspierać inwestorów, którzy taktują Polskę jako montownię"

5.09 | Nie chcemy wspierać inwestorów, którzy taktują Polskę jako montownię, będziemy wspierać tych, co będą wnosić coś do polskiej gospodarki - powiedział w TVN24 BiS Tadeusz Kościński, wiceminister przedsiębiorczości i technologii. Jak dodał chodzi o to, żeby inwestorzy działali w dziedzinie wysokiej technologii, współpracowali z uczelniami, tworzyli wysokiej jakości miejsca pracy oraz lokalne łańcuchy dostaw.