Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Niemcy jednak bez zakazów dla diesli? Odtwórz: Niemcy jednak bez zakazów dla diesli?
Źródło: tvn24bis

Niemcy jednak bez zakazów dla diesli?

16.03 | - Zrobię wszystko, aby nie dopuścić do wprowadzenia zakazu wjazdu do miast dla aut z silnikiem diesla – powiedział w wywiadzie dla „Bilda” nowy niemiecki minister transportu, Andreas Sheuer z CSU. Minister zapewnił, że nie walczy o interesy zaprzyjaźnionych koncernów motoryzacyjnych, ale o los ludzi którzy pracują w fabrykach. Wypowiedź pojawia się trzy tygodnie po tym, gdy Federalny Sąd Administracyjny orzekł, że władze niemieckich miast mają prawo ustanowić zakaz wjazdu dla pojazdów z silnikami diesla. O sprawie w programie "24 godziny" mówiła Kamila Kalińczak.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.