3...2...1...

Niedziela w pracy. Wiele osób nie ma wyboru Odtwórz: Niedziela w pracy. Wiele osób nie ma wyboru
Źródło: tvn24

Niedziela w pracy. Wiele osób nie ma wyboru

30.03 | Wolna czy pracująca niedziela? Takiego wyboru nie mają pracownicy gastronomii i transportu, leśnicy, rybacy i ludzie wielu innych zawodów, dla których niedziela właśnie z reguły jest pracująca. Jest ich, co warto podkreślić, ponad dziesięć razy więcej niż pracujących tego dnia w handlu. Gdyby więc brać pod uwagę tylko ten argument autorów ustawy, że niedziela ma być dla Boga i rodziny, to ci ludzie też powinni mieć wolne. Tego ustawa nie zakłada. Czy czują się poszkodowani? Zapytała ich Daria Górka.

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: Fakty z zagranicy TVN24 BiS

Wielkie ćwiczenia antyterrorystyczne w Niemczech. "To element walki"

Ponad 700 osób wzięło udział w ćwiczeniach na stacji kolejowej w Frankfurcie, imitujących atak terrorystyczny. Trening opracowano tak, aby jak najlepiej oddać chaos panujący w trakcie ataku. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy