3...2...1...

"Nie w każdym państwie można narty przewozić w aucie". Co sprawdzić przed wyjazdem na ferie? Odtwórz: "Nie w każdym państwie można narty przewozić w aucie". Co sprawdzić przed wyjazdem na ferie?
Źródło: TVN24 BiS

"Nie w każdym państwie można narty przewozić w aucie". Co sprawdzić przed wyjazdem na ferie?

27.01.2017 | - Nie w każdym państwie można narty przewozić w środku, w aucie - Mariusz Sokołowski z Katedry Nauk o Bezpieczeństwie UW radzi, by przed wyjazdem za granicę na ferie przede wszystkim przygotować samochód do drogi oraz poczytać trochę o przepisach, które obowiązują w danym kraju. Na przykład sprawdzić, jakie są limity prędkości jazdy. - W Niemczech, w Austrii stawki nie są aż tak wysokie, ale fotoradarów jest mnóstwo. Jeżeli dostaniemy mandat za zbyt szybką jazdę we Francji, to już będą koszty bardzo wysokie - dodał Kacper Jeneralski z TVN Turbo.

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: tvn24bis

Pawlikowski nagrodzony w Cannes. "To certyfikat, że film warto obejrzeć"

20.05 | Paweł Pawlikowski otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię za dramat "Zimna wojna" podczas sobotniej uroczystości rozdania nagród 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. - To jedno z najbardziej istotnych wyróżnień, które można zdobyć podczas tego festiwalu. Jeśli uda się zdobyć choć jedną nagrodę w czasie festiwalu, to jest to certyfikat jakości, że ten film warto obejrzeć - mówiła w TVN24 BiS Ewelina Woźnica.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy