Europejski Kongres Gospodarczy 2019

"Nie masz mieszkania, bo kupujesz kanapki". Ta rada rozzłościła młodych Brytyjczyków Odtwórz: "Nie masz mieszkania, bo kupujesz kanapki". Ta rada rozzłościła młodych Brytyjczyków
Źródło: TVN24 BiS

"Nie masz mieszkania, bo kupujesz kanapki". Ta rada rozzłościła młodych Brytyjczyków

16.11 | 64 tysiące funtów - tyle trzeba mieć na wkład własny żeby kupić nieruchomość na Wyspach Brytyjskich. Jak zebrać taką kwotę? Gazeta "Evening Standard" opublikowała artykuł, w którym pewien agent nieruchomości radzi młodym ludziom jak dojść do własnego mieszkania. Zaproponował rezygnację między innymi z imprezowania, gry na loteriach, wyjazdów na wakacje czy kupowania gotowych kanapek na mieście. Młodzi Brytyjczycy nie kryją oburzenia, argumentując, że coś jest nie tak z kosztami życia w relacji do płac. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Wzrost cen prądu dla przedsiębiorców

31.05| - Miało być taniej, miały być rekompensaty. Mieliśmy nie odczuć skutków błędnej polityki PiS-u, jeżeli chodzi o ceny energii. Zakończyły się wybory, jest tydzień po wyborach i nagle okazuje się, że wszyscy będziemy płacić więcej – powiedział natomiast Marcin Kierwiński z PO.