Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Nie masz dzieci? Płać podatek Odtwórz: Nie masz dzieci? Płać podatek

Nie masz dzieci? Płać podatek

24 godziny| 0,5% dochodu miałyby zapłacić bezdzietne małżeństwa w Rosji. Rządowy Instytut Demografii, Migracji i Rozwoju Regionalnego przedstawił prezydentowi Putinowi projekt ustawy, która przewiduje taki podatek. Zwolnione mają być osoby nie mogące mieć dzieci np. wskutek przeciwwskazań medycznych. Równocześnie proponowane jest wsparcie rodzin wielodzietnych. Według pomysłodawców – ustawa pomoże zażegnać kryzys demograficzny w Rosji. On wygląda naprawdę poważnie – według umiarkowanych prognoz, do 2050 roku liczba mieszkańców Rosji zmaleje o ponad 20 milionów. Ale w licznych komentarzach pomysł oceniany jest jako nieskuteczny. W programie 24 Godziny mówił o tym Michał Sznajder.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.