Likwidacja OFE

Nie masz dzieci? Płać podatek Odtwórz: Nie masz dzieci? Płać podatek

Nie masz dzieci? Płać podatek

24 godziny| 0,5% dochodu miałyby zapłacić bezdzietne małżeństwa w Rosji. Rządowy Instytut Demografii, Migracji i Rozwoju Regionalnego przedstawił prezydentowi Putinowi projekt ustawy, która przewiduje taki podatek. Zwolnione mają być osoby nie mogące mieć dzieci np. wskutek przeciwwskazań medycznych. Równocześnie proponowane jest wsparcie rodzin wielodzietnych. Według pomysłodawców – ustawa pomoże zażegnać kryzys demograficzny w Rosji. On wygląda naprawdę poważnie – według umiarkowanych prognoz, do 2050 roku liczba mieszkańców Rosji zmaleje o ponad 20 milionów. Ale w licznych komentarzach pomysł oceniany jest jako nieskuteczny. W programie 24 Godziny mówił o tym Michał Sznajder.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.