Likwidacja OFE

Naukowcy przestrzegają, by nie pozwalać psom wyskakiwać z samochodów Odtwórz: Naukowcy przestrzegają, by nie pozwalać psom wyskakiwać z samochodów
Źródło: TVN24 BiS

Naukowcy przestrzegają, by nie pozwalać psom wyskakiwać z samochodów

21.06 | Naukowcy z Uniwersytetu Hartpury w Gloucester w Wielkiej Brytanii ustalili, że stawy psów wyskakujących z samochodów podlegają wielkim obciążeniom, co może potem spowodować poważne dolegliwości u zwierzaków. W tym celu podstawili trzy platformy, na różnych wysokościach: 55, 65 i 75 centymetrów. Specjalna płyta, na którą psy zeskakiwały z platform zapisywała siłę uderzenia. Przy skoku z najwyższej z nich obciążenie było cztery razy większe niż przy normalnym chodzeniu. Dlatego naukowcy odradzają zwłaszcza, aby czworonogi skakały z dużych aut terenowych, o wysokim zawieszaniu. I sugerują właścicielom instalowanie specjalnych ramp, po których psy zejdą spokojnie na ziemię. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.