Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Naukowcy przestrzegają, by nie pozwalać psom wyskakiwać z samochodów Odtwórz: Naukowcy przestrzegają, by nie pozwalać psom wyskakiwać z samochodów
Źródło: TVN24 BiS

Naukowcy przestrzegają, by nie pozwalać psom wyskakiwać z samochodów

21.06 | Naukowcy z Uniwersytetu Hartpury w Gloucester w Wielkiej Brytanii ustalili, że stawy psów wyskakujących z samochodów podlegają wielkim obciążeniom, co może potem spowodować poważne dolegliwości u zwierzaków. W tym celu podstawili trzy platformy, na różnych wysokościach: 55, 65 i 75 centymetrów. Specjalna płyta, na którą psy zeskakiwały z platform zapisywała siłę uderzenia. Przy skoku z najwyższej z nich obciążenie było cztery razy większe niż przy normalnym chodzeniu. Dlatego naukowcy odradzają zwłaszcza, aby czworonogi skakały z dużych aut terenowych, o wysokim zawieszaniu. I sugerują właścicielom instalowanie specjalnych ramp, po których psy zejdą spokojnie na ziemię. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.