Forum Ekonomiczne w Davos 2019

NASA wyśle na Marsa helikopter. Pierwszy lot już niedługo Odtwórz: NASA wyśle na Marsa helikopter. Pierwszy lot już niedługo
Źródło: NASA JET PROPULSION LABORATORY

NASA wyśle na Marsa helikopter. Pierwszy lot już niedługo

14.05 | NASA wyśle na Marsa niewielki helikopter wraz z łazikiem. Jak poinformowali naukowcy, ma to się stać przy okazji misji zaplanowanej na lipiec 2020 rok. Aby poradzić sobie z atmosferą Czerwonej Planety bezzałogowiec będzie wyposażony w śmigła obracające się 3 tysiące razy na minutę, czyli 10 razy szybciej niż w standardowych maszynach. Dodatkowo Jego budowa rozpoczęła się w sierpniu 2013 roku. Helikopter ma pomóc naukowcom w lepszej eksploracji Marsa.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Bartłomiej Derski o doniesieniach "Dziennika Gazety Prawnej''

Ponad 16 miliardów złotych w skali roku może kosztować budżet ręczne sterowanie cenami energii elektrycznej - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.