Likwidacja OFE

NASA odkryła dwie nowe planety. Pomogła sztuczna inteligencja Odtwórz: NASA odkryła dwie nowe planety. Pomogła sztuczna inteligencja
Źródło: TVN24 BiS

NASA odkryła dwie nowe planety. Pomogła sztuczna inteligencja

14.12 | NASA ogłosiła, że w znanym już wcześniej układzie Kepler-90 są jeszcze dwie planety. Łącznie jest ich więc 8, zatem to jedyny znany układ planetarny, który liczy tyle samo planet, ile jest w naszym systemie słonecznym. Układ Kepler-90 jest oddalony o 2500 lat świetlnych od Ziemi. Według badań, na jednej z planet są warunki w których mogłoby istnieć życie. W odkryciu pomogli naukowcom z NASA specjaliści z Google, którzy opracowali specjalne algorytmy do analizy danych. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.