3...2...1...

Najwyższe wieżowce świata Odtwórz: Najwyższe wieżowce świata
Źródło: TVN24 BiS

Najwyższe wieżowce świata

10.01 | W Dubaju do 2020 roku powstanie najwyższy wieżowiec świata, którego wysokość zbliży się do tysiąca metrów. Budynek ma mierzyć dokładnie 928 m odbierze tytuł obecnie najwyższemu wieżowcowi Burdż Chalifa w Dubaju, który jest o 100 metrów niższy. O prestiż powalczy też Arabia Saudyjska, która mierzy jeszcze wyżej i chce wybudować konstrukcję o wysokości kilometra. Jeddah Tower jest w budowie od 2013 roku, która ma zostać ukończona w ciągu dwóch lat. Budynek stanowi własność przedsiębiorstwa kierowanego przez zamożnego arabskiego księcia Alwalida bin Talala

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: Reuters

Hipnotyzujący widok. Fluorescencyjne meduzy w Paryżu

Paryskie akwarium jest nowym domem dla 45 gatunków fluorescencyjnych meduz. Hipnotyzujące parzydełkowce mają zobrazować odwiedzającym, jaki wpływ na życie w oceanach ma globalne ocieplenie. W przeciwieństwie do większości gatunków znajdujących się w akwarium, meduzom odpowiada rosnąca temperatura w morzach i oceanach.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24

Kendall Jenner najlepiej zarabiającą modelką

27.12 | Kendall Jenner może nie jest najlepiej zarabiającą osobą w swojej rodzinie, ale wśród modelek nie ma sobie równych. Na konto 23-latki w ciągu 12 miesięcy wpłynęło 22,5 miliona dolarów, czyli równowartość około 85 milionów złotych.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: Reuters

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos rusza we wtorek

21.01 | Spory handlowe, napięte stosunki międzynarodowe, brexit i spowolnienie wzrostu. To tylko niektóre tematy, które zdominują Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. W Szwajcarii zabraknie jednak wielu liderów.