Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Najwyższe mandaty na świecie Odtwórz: Najwyższe mandaty na świecie
Źródło: TVN24 BiS

Najwyższe mandaty na świecie

05.09 | Milion dolarów, czyli równowartość 3,7 miliona złotych. Taki mandat zapłacił szwedzki kierowca w Szwajcarii, który przekroczył dozwoloną prędkość aż o 170 kilometrów na godzinę. To jeden z najwyższych mandatów na świecie. W ostatnich dniach głośno jest również o przypadku piłkarza Southampton - Mario Leminy, który za wykroczenia drogowe musi spłacić 96 tysięcy funtów, czyli około 460 tysięcy złotych. Kierowcy na Wyspach Brytyjskich muszą się mieć na baczności. Najwyższe kary za wykroczenia drogowe wynoszą tam bowiem od 125 do nawet 175 procent tygodniowej pensji. O szczegółach mówił Michał Sznajder.

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Wzrost cen prądu dla przedsiębiorców

31.05| - Miało być taniej, miały być rekompensaty. Mieliśmy nie odczuć skutków błędnej polityki PiS-u, jeżeli chodzi o ceny energii. Zakończyły się wybory, jest tydzień po wyborach i nagle okazuje się, że wszyscy będziemy płacić więcej – powiedział natomiast Marcin Kierwiński z PO.