Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Najlepsze pomysły na krótki wypad. "Potrzeba odwagi, podróżować można wszędzie" Odtwórz: Najlepsze pomysły na krótki wypad. "Potrzeba odwagi, podróżować można wszędzie"
Źródło: TVN24 BiS

Najlepsze pomysły na krótki wypad. "Potrzeba odwagi, podróżować można wszędzie"

02.05 | City break to coraz popularniejszy sposób na podróżowanie. Marcin Kasprzak z miesięcznika "Logo" wskazuje, że na krótki, weekendowy wypad wcale nie trzeba wybierać wyłącznie Europy. - Możliwości samolotowe i cenowe sprawiły, że zdarzyło mi się być w Nowym Jorku na 3 dni - wskazywał, jednocześnie dodając, że kiedyś do USA poleciał za zaledwie 127 złotych. Z kierunków europejskich Michał Cessanis z magazynu "National Geographic Traveler" na city break polecał Portugalię, Sardynię, czy Norwegię. Zdaniem gości cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS, podróżować można wszędzie, a potrzeba odwagi i zdecydowania przy zakupie biletu.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.