Likwidacja OFE

Na tej wyspie nie znajdziesz ani jednego papierka. "Ludzie we krwi mają segregację śmieci" Odtwórz: Na tej wyspie nie znajdziesz ani jednego papierka. "Ludzie we krwi mają segregację śmieci"
Źródło: TVN24 BiS

Na tej wyspie nie znajdziesz ani jednego papierka. "Ludzie we krwi mają segregację śmieci"

16.06 | Wyspy Galapagos to prawdopodobnie najczystsze miejsce na Ziemi. - To wynika z tego, że 98 procent terenu tego archipelagu to park narodowy. Tam ludzie we krwi mają segregację śmieci, oszczędność wody, dbanie o środowisko - tłumaczyła Patrycja Jaskot, dziennikarka i podróżniczka. Dodając, że na Galapagos mieszka 30 tysięcy osób. - Ci ludzie bardzo doceniają to co mają od matki natury w gratisie - wskazywała. Zdaniem Patrycji Jaskot, "Galapagos powinno być wzorem dla reszty świata, na przykład dla Azji, która zaraz utonie w śmieciach". Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.