Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Mroczna strona Wall Street Odtwórz: Mroczna strona Wall Street
Źródło: TVN24 BiS

Mroczna strona Wall Street

18.04 | Tak wygląda mroczna strona Wall Street. Jak poinformował "Financial Times" niektórzy ze starszych stażem analityków banku inwestycyjnego Moelis & Co byli zdziwieni, że ci młodsi nie chcą pracować po godzinach. "To co, że jest noc. Pracy jest dużo, a Was tu nie ma" - tak w mailu miał napisać menedżer banku. W sieci zawrzało. "To dlatego ludzie nie chcą iść do bankowości" - piszą młodzi finansiści.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.