Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Motocyklistom grożą mandaty za jazdę na długich Odtwórz: Motocyklistom grożą mandaty za jazdę na długich
Źródło: TVN Turbo

Motocyklistom grożą mandaty za jazdę na długich

25.08 | Jazda na długich w ciągu dnia - to jedno z rozwiązań po które sięga część motocyklistów, by - jak argumentują - zwiększyć swoją widoczność na drodze. - To jeden z mitów, że oślepianie daje pozytywny rezultat - zwrócił uwagę Leszek Śledziński, redaktor naczelny portalu Jednoślad. Zdaniem Piotra Baryły, redaktora naczelnego portalu Ścigacz, "jeżeli chcemy być bardziej widoczni możemy założyć bardziej jaskrawe, czy w jasnych kolorach kask, kurtkę". - Długie światła to na pewno nie jest nic dobrego - podkreślił. Dodatkowo, taka jazda może sporo kosztować. Za niezgodną z przepisami jazdę z włączonymi światłami drogowymi grozi mandat w wysokości 100 złotych i trzy punkty karne. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.