Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Morawiecki to tytan pracy Odtwórz: Morawiecki to tytan pracy
Źródło: TVN24 BiS

Morawiecki to tytan pracy

Nie jest tak, że minister Mateusz Morawiecki siedzi za biurkiem od godz. 8 do 16 i przybija pieczątki. Pracuje dla Polski, jest tytanem pracy - mówiła w TVN24 Marta Lau, rzecznik ministerstwa rozwoju. Jak zapowiedziała w środę szefowa rządu Beata Szydło wicepremier Morawiecki będzie nadzorował całą politykę gospodarczą, jako przewodniczący odtworzonego po latach Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów, a przede wszystkim będzie równocześnie pełnił dotychczasowy urząd ministra rozwoju, a także urząd ministra finansów. - Będzie nadzorował pracę 1,8 tys. osób w resorcie rozwoju oraz ponad 62 tys. osób w resorcie finansów - wyliczała Lau. Dodała, że Morawiecki nie będzie pobierał podwójnej pensji. - Ma pojedynczą pensję ministerialną - podkreśliła.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.