Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Minister Emilewicz o uruchomieniu programu "STOP SMOG" Odtwórz: Minister Emilewicz o uruchomieniu programu "STOP SMOG"
Źródło: TVN24 BiS

Minister Emilewicz o uruchomieniu programu "STOP SMOG"

23.02 | Minister przedsiębiorczości i technologii wskazuje, że program "STOP SMOG" jest odpowiedzią na główne przyczyny powstawania smogu w kraju. - W Polsce kwestia powietrza jest bezpośrednio związana z ubóstwem energetycznym - przypominała w piątek w "Faktach po Faktach" Jadwiga Emilewicz. - Mamy wiele osób, które palą śmieciami bo nie wiedzą, im będziemy o tym przypominać: "jak palisz śmieciami, to zabijasz".  Druga kwestia to ludzie ubodzy, których nie stać na to, by poprawić jakość termiczną swojego domu, czyli go ocieplić, wymienić drzwi okna. Dlatego wczoraj pan premier Morawiecki uruchomił program "STOP SMOG", czyli program termomodernizacji dla najuboższych - tłumaczyła

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.