Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Mandat za chłodzenie w samochodzie Odtwórz: Mandat za chłodzenie w samochodzie
Źródło: TVN Turbo

Mandat za chłodzenie w samochodzie

11.08 | Używanie klimatyzacji w samochodzie w upalne dni podczas postoju może skończyć się mandatem. - Przepisy mówią o tym, że zabrania się pozostawiania uruchomionego silnika podczas postoju, czyli powyżej minuty - powiedział podinspektor Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji. Jak dodał, za to wykroczenie kierowca może zapłacić mandat w wysokości 100 złotych. Dodatkowo niewłaściwe używanie klimatyzacji może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. - Należy zachować niedużą różnicę temperatur, 5-6 stopni Celsjusza w porównaniu do tej na zewnątrz. Być może to nie będzie tak komfortowe, ale będzie bezpieczniejsze dla układu odpornościowego, krążenia i oddychania - podkreślił doktor Adam Maciej Pietrzak, specjalista medycyny ratunkowej. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.