Likwidacja OFE

"Matczyna" emerytura coraz bliżej. Warunki, które trzeba spełnić, by otrzymać świadczenie Odtwórz: "Matczyna" emerytura coraz bliżej. Warunki, które trzeba spełnić, by otrzymać świadczenie
Źródło: TVN24 BiS

"Matczyna" emerytura coraz bliżej. Warunki, które trzeba spełnić, by otrzymać świadczenie

21.02 | Co najmniej 10 lat zamieszkiwania na terytorium Polski, posiadanie obywatelstwa Rzeczypospolitej Polskiej oraz brak niezbędnych środków utrzymania. To kryteria, które trzeba spełnić, by otrzymywać tak zwaną emeryturę matczyną. Wnioski o świadczenia w wysokości minimalnej emerytury będzie można składać od 1 marca 2019 roku. O szczegółach w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.