Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Malownicza wyspa na Atlantyku. "Atrakcją jest szlak latarni morskich" Odtwórz: Malownicza wyspa na Atlantyku. "Atrakcją jest szlak latarni morskich"
Źródło: TVN24 BiS

Malownicza wyspa na Atlantyku. "Atrakcją jest szlak latarni morskich"

10.02 | Podróżnicy i autorzy bloga Idziemydalej.pl Joanna Kurcińska oraz Krzysztof Mańkowski zwiedzili Wyspę Księcia Edwarda i Nową Szkocję. - Wyspa Księcia Edwarda jest bardzo "widokowa". Atrakcją jest szlak latarni morskich składający się z ponad sześćdziesięciu malowniczych, małych, białych latarni morskich, z których większość do dziś funkcjonuje i służy nawigacji - wyjaśniał w programie "Pokaż nam świat" Krzysztof Mańkowski. - W Nowej Szkocji byliśmy na przełomie września i października. To jest moment, kiedy jest tam przepiękna jesień - mówiła z kolei Joanna Kurcińska.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.