Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Małgorzata Wassermann będzie szefową komisji śledczej ws. Amber Gold Odtwórz: Małgorzata Wassermann będzie szefową komisji śledczej ws. Amber Gold
Źródło: tvn24

Małgorzata Wassermann będzie szefową komisji śledczej ws. Amber Gold

05.07 | Zdaniem Małgorzaty Wassermann, która ma być szefową komisji śledczej ws. Amber Gold reprezentacja wszystkich kół i klubów poselskich w komisji nie jest koniecznością, bo regulujące tę kwestię przepisy mówią, że kluby i koła powinny, ale nie muszą mieć tam przedstawicieli. - Ustawa mówi, że członków komisji może być maksymalnie jedenastu, ale nie oznacza to, że musi ich tylu być - powiedziała Wassermann i dodała, że "celem komisji śledczej będzie wyjaśnienie, jak doszło do powstania tego typu piramidy finansowej".

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Wzrost cen prądu dla przedsiębiorców

31.05| - Miało być taniej, miały być rekompensaty. Mieliśmy nie odczuć skutków błędnej polityki PiS-u, jeżeli chodzi o ceny energii. Zakończyły się wybory, jest tydzień po wyborach i nagle okazuje się, że wszyscy będziemy płacić więcej – powiedział natomiast Marcin Kierwiński z PO.