Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Maleją nadzieje na inną cywilizację w kosmosie Odtwórz: Maleją nadzieje na inną cywilizację w kosmosie
Źródło: TVN24 BiS

Maleją nadzieje na inną cywilizację w kosmosie

28.06 | Naukowcy od lat pracują nad ustaleniem, czy jest w kosmosie jakaś inna cywilizacja. Wysyłane są z Ziemi sygnały i informacje o tym, że my tu jesteśmy i...czekamy na kontakt. Jednak ostatnie prace naukowców z Oksfordu znacząco rozwiewają nadzieje na to, że poza Ziemią jest inna forma życia. Specjaliści z Instytutu Przyszłości Ludzkości z Uniwersytetu Oksfordzkiego przeprowadzili badania. Swoją analizę oparli o równanie Drake'a - to wzór próbujący określić, ile cywilizacji istnieje we Wszechświecie. 39-85 procent wynosi prawdopodobieństwo, że jesteśmy sami we Wszechświecie. Ale czy jesteśmy sami w naszej Galaktyce? Szanse na to wynoszą od 53 do 99,6 procent. Materiał programu "24 Godziny" TVN24 BiS

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.