Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Mała firma to mały ZUS? "Nikt nie straci, a część zyska" Odtwórz: Mała firma to mały ZUS? "Nikt nie straci, a część zyska"
Źródło: TVN24 BiS

Mała firma to mały ZUS? "Nikt nie straci, a część zyska"

20.02 | Z treści tych propozycji wynika, że żaden przedsiębiorca na tym nie straci, a część z nich może zyskać. Ogólna ocena jest więc pozytywna, choć pewne rzeczy można by poprawić - powiedział w "Biznesie dla Ludzi" Łukasz Kozłowski, ekspert Pracodawcy RP i członek rady nadzorczej ZUS. Skomentował w ten sposób zapowiedź, że małe firmy mają płacić mniejsze składki na ZUS. Cezary Kaźmierczak ze Związku Przedsiębiorców Polskich obawia się jednak, że nie będzie to wystarczająca zachęta do powrotu najmniejszych przedsiębiorców z szarek strefy.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.