Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Mała firma to mały ZUS? "Nikt nie straci, a część zyska" Odtwórz: Mała firma to mały ZUS? "Nikt nie straci, a część zyska"
Źródło: TVN24 BiS

Mała firma to mały ZUS? "Nikt nie straci, a część zyska"

20.02 | Z treści tych propozycji wynika, że żaden przedsiębiorca na tym nie straci, a część z nich może zyskać. Ogólna ocena jest więc pozytywna, choć pewne rzeczy można by poprawić - powiedział w "Biznesie dla Ludzi" Łukasz Kozłowski, ekspert Pracodawcy RP i członek rady nadzorczej ZUS. Skomentował w ten sposób zapowiedź, że małe firmy mają płacić mniejsze składki na ZUS. Cezary Kaźmierczak ze Związku Przedsiębiorców Polskich obawia się jednak, że nie będzie to wystarczająca zachęta do powrotu najmniejszych przedsiębiorców z szarek strefy.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Bartłomiej Derski o doniesieniach "Dziennika Gazety Prawnej''

Ponad 16 miliardów złotych w skali roku może kosztować budżet ręczne sterowanie cenami energii elektrycznej - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.