Likwidacja OFE

Lotnisko Heathrow czeka rozbudowa Odtwórz: Lotnisko Heathrow czeka rozbudowa
Źródło: TVN24 BiS

Lotnisko Heathrow czeka rozbudowa

6.06 | Brytyjski rząd podjął kontrowersyjną decyzję o dobudowaniu trzeciego pasa startowego i nowego terminala na lotnisku Heathrow. Sprawa budzi opór nawet u wielu członków rządzącej partii konserwatywnej. Protestują też mieszkańcy, zwłaszcza osiedla Harmondsworth, które ma być całkowicie wyburzone na potrzeby nowej inwestycji. Minister transportu podkreśla jednak, że to konieczność, bo obecnie największe brytyjskie lotnisko jest już na granicy przepustowości. Obecnie obsługuje ponad 80 mln pasażerów rocznie, po rozbudowie będzie mogło to być o prawie 50 mln więcej. Budowanie lotnisk to problem w wielu miejscach, bo trzeba wyważyć wiele racji, jak choćby czas i komfort późniejszego dojazdu pasażerów do centrów miast. Na świecie nie znaleziono na to uniwersalnej recepty. Materiał programu "24 Godziny".

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.