Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Odpływ pracowników po brexicie. Ucierpi zwłaszcza jedna branża Odtwórz: Odpływ pracowników po brexicie. Ucierpi zwłaszcza jedna branża
Źródło: TVN24 BiS

Odpływ pracowników po brexicie. Ucierpi zwłaszcza jedna branża

7.08 | Dużą część pracowników branży turystyczno - hotelarskiej w Wielkiej Brytanii stanowią emigranci. Dobrym przykładem jest hotel Westminster w Londynie. Zatrudnieni tam zadają sobie pytanie o swój los po rozwodzie kraju z Unią Europejską. Wśród nich jest Gabi, bohaterka materiału stacji CNN, która pochodzi z Rumunii i prawdopodobnie po brexicie będzie musiała tam wrócić. Rumunka martwi się o siebie i o swoją małą córeczkę. Ale wyjście Londynu z unijnych struktur to zmartwienie tez dla właścicieli hotelu, którzy boją się utraty pracowników. - Już teraz jest ciężko, wcześniej mieliśmy 50 aplikacji na jedno miejsce, tymczasem dzisiaj już tylko 10 - mówiła szefowa hotelu. Podobne wyzwanie znalezienia pracowników stoi też przed właścicielami barów, klubów i pubów. Więcej w materiale wideo

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.