Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Kwietniki zamiast samochodów? Kierowcy niezadowoleni Odtwórz: Kwietniki zamiast samochodów? Kierowcy niezadowoleni
Źródło: TVN24 BiS

Kwietniki zamiast samochodów? Kierowcy niezadowoleni

17.05 | Jak zachęcić ludzi do rezygnacji z parkowania aut w zatłoczonych centrach miast? Próbę rozwiązania problemu przygotowały władze Hagi wspólnie z aktywistami na rzecz ekorozwoju. Zaproponowano mieszkańcom, którzy mają uprawnienia wjazdu do ścisłego centrum, by przenieśli auta z ulic na parking na obrzeżu, a na miejscu samochodów zaparkowali… przyczepy, zamienione w mini ogródki. Argumentowano, że samochody to tak naprawdę dodatkowe pokoje, które zajmują przestrzeń publiczną – pokoje, bo auta właściwie są nieruchomościami, skoro - jak obliczono – w ruchu są tylko przez… 5 proc. swojego "życia". Ale ku zdumieniu inicjatorów akcja spotkała się z dużą niechęcią. Materiał programu "24 Godziny".

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.