Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Kryzys w Rosji uderza w motoryzację. Sprzedaż spadła o ponad 30 proc. Odtwórz: Kryzys w Rosji uderza w motoryzację. Sprzedaż spadła o ponad 30 proc.
Źródło: TVN24 BiS

Kryzys w Rosji uderza w motoryzację. Sprzedaż spadła o ponad 30 proc.

05.02 | Pensje nie rosną, a dewaluacja rubla powoduje, że auta są coraz droższe. W zeszłym roku sprzedaż samochodów spadła tam bowiem o ponad jedną trzecią. Producenci i dealerzy robią jednak wszystko, by nie stracić ostatnich klientów. Dlatego ograniczyli swoje marże, by chociaż w minimalnym stopniu utrzymać sprzedaż. Stąd samochód, który w Polsce kosztuje np. 100 tys. zł, w Rosji można kupić co najmniej 20 tys. zł taniej. Ale zwykli Rosjanie i tak rzadziej wybierają się do salonów samochodowych na zakupy. Z drugiej strony, takich problemów nie widać u bogatych, bo samochody z najwyższej motoryzacyjnej półki idą jak świeże bułki. Materiał "Faktów z Zagranicy"

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.