Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Kryzys sałatowy w Europie odbija się na cenach w Polsce Odtwórz: Kryzys sałatowy w Europie odbija się na cenach w Polsce

Kryzys sałatowy w Europie odbija się na cenach w Polsce

15.02 | Ceny sałaty w Europie rosną, a winien temu jest kryzys upraw na południu Europy. - W sytuacji, w której produkcja we Włoszech niemal całkowicie została zniszczona, a w Hiszpanii mocno się zmniejszyła, to normalne, że ceny idą trochę w górę - mówi Fernando Gomez z Federacji Producentów i Eksporterów Warzyw w Hiszpanii. Z kolei plantator Jose Atonio Canovas Martinez aktualną sytuację na rynku produktów rolnych porównuje do tej z 1983 roku. - Najpierw były ulewy, potem przyszła fala zimna i w końcu spadło dużo śniegu. Myślę, że będziemy mogli wrócić do normalnej produkcji pod koniec marca albo a początku kwietnia. Do tego czasu jednak nie będzie można rozwiązać problemu, bo pola są w opłakanym stanie - dodaje.

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Wzrost cen prądu dla przedsiębiorców

31.05| - Miało być taniej, miały być rekompensaty. Mieliśmy nie odczuć skutków błędnej polityki PiS-u, jeżeli chodzi o ceny energii. Zakończyły się wybory, jest tydzień po wyborach i nagle okazuje się, że wszyscy będziemy płacić więcej – powiedział natomiast Marcin Kierwiński z PO.