Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Kryzys sałatowy w Europie odbija się na cenach w Polsce Odtwórz: Kryzys sałatowy w Europie odbija się na cenach w Polsce

Kryzys sałatowy w Europie odbija się na cenach w Polsce

15.02 | Ceny sałaty w Europie rosną, a winien temu jest kryzys upraw na południu Europy. - W sytuacji, w której produkcja we Włoszech niemal całkowicie została zniszczona, a w Hiszpanii mocno się zmniejszyła, to normalne, że ceny idą trochę w górę - mówi Fernando Gomez z Federacji Producentów i Eksporterów Warzyw w Hiszpanii. Z kolei plantator Jose Atonio Canovas Martinez aktualną sytuację na rynku produktów rolnych porównuje do tej z 1983 roku. - Najpierw były ulewy, potem przyszła fala zimna i w końcu spadło dużo śniegu. Myślę, że będziemy mogli wrócić do normalnej produkcji pod koniec marca albo a początku kwietnia. Do tego czasu jednak nie będzie można rozwiązać problemu, bo pola są w opłakanym stanie - dodaje.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.