Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Kraj wielu królowych. "Nie zdawaliśmy sobie sprawę z istnienia tego fenomenu" Odtwórz: Kraj wielu królowych. "Nie zdawaliśmy sobie sprawę z istnienia tego fenomenu"

Kraj wielu królowych. "Nie zdawaliśmy sobie sprawę z istnienia tego fenomenu"

08.12| Gwatemala to miejsce, w którym królowe można spotkać niemalże w każdej wsi, czy mieście. Każda z nich ma reprezentować kulturę majańską i dbać o swoją małą społeczność. Fotografka i podróżniczka Julia Zabrodzka i redaktor prowadzący magazynu "Podróże" Bartek Kaftan podczas podróży do Gwatemali poznali tę niesamowitą tradycję i opowiedzieli o niej w programie "Pokaż nam świat" na antenie TVN24 BiS.- Królowa to taka reprezentantka danej społeczności. Rzeczywiście swoją królową majańską ma właściwie każda wieś, miejscowość, miasto. Swoją królową też miewają szkoły i różne instytucje - powiedziała Julia Zabrodzka. - Nie zdawaliśmy sobie sprawę z istnienia tego fenomenu. On jest poza Gwatemalą w zasadzie mało znany. Dopiero kiedy zaczęliśmy wypytywać o te królowe, okazało się, że jest ich tak dużo - mówił z kolei Bartek Kaftan.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.