Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Koziej o nowej strategii bezpieczeńśtwa Polski Odtwórz: Koziej o nowej strategii bezpieczeńśtwa Polski
Źródło: TVN24 BiS

Koziej o nowej strategii bezpieczeńśtwa Polski

05.11 | To, co się dzieje od roku przy naszych granicach niewątpliwie wpłynęło kształt i treść strategii bezpieczeństwa. Uwzględnia ona nową sytuację bieżącą w naszym otoczeniu, ale przede wszystkim ma charakter fundamentalny - mówi w TVN24 Biznes i Świat gen. Stanisław Koziej, szef BBN.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.