Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Konsumenci w Szewcji nie używają gotówki. Komentarz ekonomisty Odtwórz: Konsumenci w Szewcji nie używają gotówki. Komentarz ekonomisty
Źródło: TVN24 BiS

Konsumenci w Szewcji nie używają gotówki. Komentarz ekonomisty

4.04 | Szwedzi coraz rzadziej używają gotówki. Taka sytuacja niepokoi bank centralny tego kraju, który apeluje o wzmocnienie ochrony prywatności przy transakcjach bezgotówkowych. Mimo, że jeszcze kilkanaście lat temu przewidywał, że w 2025 roku Szwecja całkowicie zrezygnuje z gotówki. Podobne apele płyną ze strony organizacji działającej na rzecz szwedzkich konsumentów.- Minęło kilkanaście lat i co się okazuje? Okazuje się, że mamy niesamowite możliwości dokonywania przestępstw z wykorzystaniem połączeń internetowych, wpływania na różnego rodzaju rzeczy, które się na świecie dzieją, a myślę, że bezpośrednią przyczyną tego, że bank w Szwecji aż tak mocno się wypowiedział, to jest oczywiście ta cała afera z Facebookiem, która wypłynęła w ostatnich tygodniach - oceniał w TVN24 BiS ekonomista Marek Zuber

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.