Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Komorowski: "Przemysłowy Weimar" szansą dla UE Odtwórz: Komorowski: "Przemysłowy Weimar" szansą dla UE
Źródło: TVN24 BiS

Komorowski: "Przemysłowy Weimar" szansą dla UE

7.02.| - Z niepokojem przyglądamy się skutkom przyjętych rozwiązań w zakresie polityki przemysłowej UE, mogą one zagrozić konkurencyjności polskiej gospodarki - powiedział podczas spotkania gospodarczego Trójkąta Weimarskiego w Krakowie prezydent Bronisław Komorowski. Podkreślił, że to spotkanie jest niezwykle ważne, bo są na nim oprócz polityków, także przedstawiciele, "praktycy" europejskiego przemysłu. - Oni tworzą 200 tys. miejsc pracy w Polsce i 1,25 mln miejsc pracy na całym świecie. Wartość tych firm to 500 mld euro - wymieniał prezydent. Zaznaczył, że "Weimar przemysłowy" może być cenną odsłoną współpracy Polski, Niemiec i Francji, które odpowiadają za 40 proc. PKB Unii Europejskiej.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: TVN

"Starsza pani musi fiknąć" - zwiastun

Nowy program "Starsza pani musi fiknąć" to zabawna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji telewizyjna przygoda, w której udział biorą matki (lub w niektórych przypadkach ojcowie) wraz ze swoim znanym dzieckiem albo dziecko ze znanym rodzicem. Razem spełniają niezrealizowane dotąd, niekiedy ekstremalne marzenia o wspólnych podróżach i unikalnych chwilach spędzonych razem. Czas poznać swoich bliskich na nowo! Joanna Krupa, Dawid Kwiatkowski, Andrzej Piaseczny, Tomasz Szczepanik, Joanna Jędrzejczyk wraz z mamami, Anna Dereszowska i Paweł Fajdek z ojcami oraz Magda Gessler z synem – to pary rodziców z dziećmi, które udadzą się na niezapomnianą wyprawę.

Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Źródło: TVN24 BiS

Tony Housh o inwestycjach polskich firm w USA

15.05 | - To bardzo dobry czas dla polskich firm, by myśleć o ekspansji na amerykański rynek - powiedział w rozmowie z TVN24 BiS Tony Housh, prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.