Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Komisja śledcza ws. Amber Gold. Nowoczesna: to polityczny teatr Odtwórz: Komisja śledcza ws. Amber Gold. Nowoczesna: to polityczny teatr
Źródło: tvn24

Komisja śledcza ws. Amber Gold. Nowoczesna: to polityczny teatr

05.07 | W ocenie Nowoczesnej powoływanie komisji ws. Amber Gold we wskazanym składzie, czyli bez przedstawicieli Nowoczesnej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL) to "skandal świadczący o tym, że dwie partie (PiS i PO - red.) chcą utrzymać spór, który betonował w ostatnich latach scenę polityczną w Polsce". - To spór niemerytoryczny, który nie dotyczy spraw zwykłych Polaków. Dlatego nas merytorycznych, przygotowanych do prac w komisjach zarówno ws. Amber Gold, jak i ws. SKOK-ów zabraknie, w tej komisji. Będzie to komisja, która będzie teatrem politycznym, a nie merytoryczną rozmową, która mogłaby doprowadzić do wyjaśnienia tej bulwersującej sprawy dotyczącej tak wielu Polaków - mówiła w czasie sejmowej konferencji prasowej Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej.

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Wzrost cen prądu dla przedsiębiorców

31.05| - Miało być taniej, miały być rekompensaty. Mieliśmy nie odczuć skutków błędnej polityki PiS-u, jeżeli chodzi o ceny energii. Zakończyły się wybory, jest tydzień po wyborach i nagle okazuje się, że wszyscy będziemy płacić więcej – powiedział natomiast Marcin Kierwiński z PO.