Likwidacja OFE

Kołodko o zwiększeniu nakładów na slużbę zdrowia Odtwórz: Kołodko o zwiększeniu nakładów na slużbę zdrowia
Źródło: tvn24

Kołodko o zwiększeniu nakładów na slużbę zdrowia

5.01| - Ja troszczyłem się o harmonię, o równowagę. Preferencję jednego można odczytać jako spuszczanie niżej drugiego. Musiałoby być uzasadnienie, że trzeba preferować wydatki, na ochronę zdrowia, na służbę zdrowia, dawać im wyższą rangę, niż np. na oświatę, na kulturę, na budownictwo infrastrukturalne, albo mieszkaniowe albo na naukę. Chodzi o to, żeby zachowywać pewną harmonię - mówił w TVN24 prof. Kołodko

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.