3...2...1...

Kobiety w Indiach przeciwko gwałtom Odtwórz: Kobiety w Indiach przeciwko gwałtom
Źródło: TVN24 BiS

Kobiety w Indiach przeciwko gwałtom

10.08 | W Indiach ruszyła wielka społeczna akcja kobiet przeciw gwałtom i przemocy. Stało się to po tym, gdy jeden z polityków, w reakcji na informację o napastowaniu młodej kobiety wracającej nocą do domu napisał, że o tej porze powinna siedzieć w domu. Indyjskie kobiety masowo w mediach społecznościowych zaczęły manifestować, że mają prawo robić co chcą i kiedy chcą, a nikt nie ma prawa naruszać ich godności. Pod hasztagiem #AINTNOCINDERELLA deklarują, że w przeciwieństwie do baśniowego Kopciuszka, nie muszą opuszczać balu przed północą i pokazują, jak się bawią. Materiał programu "24 Godziny".

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: tvn24bis

Pawlikowski nagrodzony w Cannes. "To certyfikat, że film warto obejrzeć"

20.05 | Paweł Pawlikowski otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię za dramat "Zimna wojna" podczas sobotniej uroczystości rozdania nagród 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. - To jedno z najbardziej istotnych wyróżnień, które można zdobyć podczas tego festiwalu. Jeśli uda się zdobyć choć jedną nagrodę w czasie festiwalu, to jest to certyfikat jakości, że ten film warto obejrzeć - mówiła w TVN24 BiS Ewelina Woźnica.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy