Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Klękają w proteście. Akcja przyciąga coraz więcej sportowców Odtwórz: Klękają w proteście. Akcja przyciąga coraz więcej sportowców
Źródło: TVN24 BiS

Klękają w proteście. Akcja przyciąga coraz więcej sportowców

16.10 | Ten spór rozpoczął się w USA w zeszłym roku, kiedy zawodnik futbolowej ligi NFL Colin Kaepernick nie wstał w trakcie przedmeczowego hymnu. Chciał w ten sposób zwrócić uwagę na brutalność policji wobec czarnoskórej mniejszości. Sportowiec dalej protestował, zwykle klękając w trakcie hymnu na jedno kolano. W tym sezonie jego postawę kontynuowało tylko kilku zawodników. Sytuacja diametralnie zmieniła się po wystąpieniu Trumpa, który w obraźliwych słowach stwierdził, że każdy zawodnik za takie zachowanie każdy powinien zostać natychmiast usunięty z drużyny. Po jego wypowiedzi akcja nabrała charakteru masowego i zaczęła być równocześnie wyrazem generalnego sprzeciwu wobec polityki amerykańskiego prezydenta. Z każdym dniem coraz więcej sportowców różnych dyscyplin zabiera w tej sprawie głos.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.