Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Klasyczne bajki do poprawki Odtwórz: Klasyczne bajki do poprawki
Źródło: TVN24 BiS

Klasyczne bajki do poprawki

14.05 | Coraz więcej rodziców modyfikuje treść czytanych lub opowiadanych dzieciom klasycznych bajek – wynika z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii opublikowanych przez "The Independent". Rodzice zauważają, że bajki albo są zbyt drastyczne albo propagują niewłaściwe zachowania. "Czerwonemu Kapturkowi" zarzuca się okrucieństwo pożerania babci przez wilka. "Pinokio" według wielu rodziców zachęca do kłamstwa. A "Brzydkie Kaczątko" propaguje kult urody zamiast samoakceptacji. O szczegółach w programie "24 Godziny" TVN24 BiS opowiadał Michał Sznajder

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.