Likwidacja OFE

Klasa średnia się powiększa Odtwórz: Klasa średnia się powiększa
Źródło: TVN24 BiS

Klasa średnia się powiększa

4.10 | Austriaccy naukowcy pokazali dane, które mogą napawać optymizmem. Jeszcze nigdy w historii klasa średnia nie była tak liczna. Już połowa ludności na świecie zarabia od 11 do 110 dolarów dziennie co oznacza, że prawie 3,6 miliarda ludzi stać na więcej niż żywność i opłacenie rachunków. W skrajnej biedzie, czyli za mniej niż 1,9 dolara dziennie żyje 630 milionów ludzi natomiast do do finansowej elity, zarabiających powyżej 110 dolarów dziennie, zalicza się 200 milionów osób. O rosnącej zamożności opowiada Mateusz Walczak.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.