Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Kierowcy-seniorzy sprawcami wypadków. "Rutyna jest jak wtórny analfabetyzm" Odtwórz: Kierowcy-seniorzy sprawcami wypadków. "Rutyna jest jak wtórny analfabetyzm"

Kierowcy-seniorzy sprawcami wypadków. "Rutyna jest jak wtórny analfabetyzm"

3.03 | W Belgii w ciągu ostatnich pięciu lat liczba wypadków śmiertelnych z udziałem kierowców powyżej 65. roku życiu znacznie wzrosła - aż o 20 proc. Władze jednej z prowincji – Namur - zorganizowały specjalne kursy dla wciąż jeżdżących seniorów, aby poprawić ich zdolność poruszania się po drogach. Zainteresowanie w Belgii jest duże, a pomysł w "Otwarciu dnia" komentował Maciej Wisławski, pilot rajdowy. - Jest coś takiego, jak rutyna, a rutyna to jest w pewnym sensie wtórny analfabetyzm. Ludziom, którzy przez wiele lat jeżdżą samochodem, wydaje się, że już mają skrzydła. To jest nieprawda - stwierdził gość TVN24BiS.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.