Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Kierowcy-seniorzy sprawcami wypadków. "Rutyna jest jak wtórny analfabetyzm" Odtwórz: Kierowcy-seniorzy sprawcami wypadków. "Rutyna jest jak wtórny analfabetyzm"

Kierowcy-seniorzy sprawcami wypadków. "Rutyna jest jak wtórny analfabetyzm"

3.03 | W Belgii w ciągu ostatnich pięciu lat liczba wypadków śmiertelnych z udziałem kierowców powyżej 65. roku życiu znacznie wzrosła - aż o 20 proc. Władze jednej z prowincji – Namur - zorganizowały specjalne kursy dla wciąż jeżdżących seniorów, aby poprawić ich zdolność poruszania się po drogach. Zainteresowanie w Belgii jest duże, a pomysł w "Otwarciu dnia" komentował Maciej Wisławski, pilot rajdowy. - Jest coś takiego, jak rutyna, a rutyna to jest w pewnym sensie wtórny analfabetyzm. Ludziom, którzy przez wiele lat jeżdżą samochodem, wydaje się, że już mają skrzydła. To jest nieprawda - stwierdził gość TVN24BiS.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.