Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Kiedy wynagrodzenia Polaków dogonią płace Brytyjczyków? Odtwórz: Kiedy wynagrodzenia Polaków dogonią płace Brytyjczyków?
Źródło: TVN24 BiS

Kiedy wynagrodzenia Polaków dogonią płace Brytyjczyków?

18.02 | Polacy chętnie wybierają Wielką Brytanię jako kierunek emigracji. To wszystko może się jednak zmienić za 15 lat w sytuacji, gdy zgodnie z zapowiedzią wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego, "przeciętny Kowalski w Polsce będzie zarabiał tyle, co przeciętny obywatel w UE". Tego optymizmu nie podzielają jednak analitycy Sedlak&Sedlak. Z ich szacunków wynika, że wynagrodzenia Polaków dogonią płace Brytyjczyków po 15 latach jeśli wzrost płac w Wielkiej Brytanii wyniesie 1,5 proc., a w Polsce 11 proc. Trudno jednak sobie taką sytuację wyobrazić. Dlatego firma opracowała inne warianty, spośród których w tym najbardziej pesymistycznym, Polacy dogonią płace Brytyjczyków dopiero po ponad 91 latach. Kiedy wzrost płac na Wyspach wyniesie 1,5 proc., a w Polsce 3 proc.

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Wzrost cen prądu dla przedsiębiorców

31.05| - Miało być taniej, miały być rekompensaty. Mieliśmy nie odczuć skutków błędnej polityki PiS-u, jeżeli chodzi o ceny energii. Zakończyły się wybory, jest tydzień po wyborach i nagle okazuje się, że wszyscy będziemy płacić więcej – powiedział natomiast Marcin Kierwiński z PO.