Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Kawecki o wykorzystaniu wizerunku i tworzeniu baz danych przez aplikacje Odtwórz: Kawecki o wykorzystaniu wizerunku i tworzeniu baz danych przez aplikacje
Źródło: tvn24

Kawecki o wykorzystaniu wizerunku i tworzeniu baz danych przez aplikacje

18.07 | - Jak państwo przeczytają treść klauzuli, która jest w FaceAppie, to ona nie dotyczy wyłącznie zdjęć, które są w pamięci telefonu. (...) Regulamin aplikacji jest tak rozbudowany, że wyrażamy zgodę na wykorzystanie przez producenta tej konkretnej aplikacji zdjęcia (...) w celach komercyjnych - przestrzegał na antenie TVN24 dr Maciej Kawecki z Ministerstwa Cyfryzacji. Dodał też, że jeśli firma będzie chciała wykorzystać nasz wizerunek do stworzenia reklamy, to będzie mogła to zrobić, bo już dobrowolnie wyraziliśmy na to zgodę. Normalnie otrzymalibyśmy za to wynagrodzenie. - Wszystkie aplikacje tego typu są instrumentem do, bardzo często legalnego, tworzenia baz danych, które później wykorzystywane są w celach komercyjnych - podkreślił.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.