Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Karambole na A1, a ubezpieczenie. Kto jest sprawcą, a kto poszkodowanym? Odtwórz: Karambole na A1, a ubezpieczenie. Kto jest sprawcą, a kto poszkodowanym?
Źródło: TVN24 BiS

Karambole na A1, a ubezpieczenie. Kto jest sprawcą, a kto poszkodowanym?

26.01 | Jeżeli nie mamy ubezpieczenia AC to zaczynają się schody. Dlatego, że w karambolu nie ma reguły, ile jest osób poszkodowanych, a ilu jest sprawców. Mogłoby się wydawać, że każdy następny sprawca zdarzenia jest poszkodowany przez kolejny nadjeżdżający samochód. Ale tak być nie musi. To jest masa roboty dla biegłych i policji na miejscu zdarzenia, żeby ustalić krok po kroku, co się wydarzyło - mówił w programie "Bilans" Marcin Tarczyński z Polskiej Izby Ubezpieczeń. Jak dodaje Marcin Broda z Dziennika Ubezpieczeniowego to jest bardzo ciężka łamigłówka. - Na pewno skończy się to całym szeregiem procesów sądowych i to dopiero sąd, na podstawie analiz, będzie rozstrzygał te sprawy. Na dzień dzisiejszy nie ma na pewno człowieka, który stwierdziłby, kto jest winny - podkreśla. W czwartek na autostradzie A1 doszło do dwóch karamboli w obu kierunkach jazdy. W sumie uczestniczyło w nich 76 samochodów i ciężarówek. Do szpitali trafiły łącznie 32 osoby. Na autostradzie panowały trudne warunki atmosferyczne i gęsta mgła.

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24

Klich o noweli w sprawie zamrożenia cen prądu

26.06| - Podwyżka cen energii, w szczególności dla przedsiębiorców oraz dla samorządów już nastąpiła. Samorządy, przedsiębiorcy płacą znacznie więcej za energię elektryczną niż płacili w ubiegłym roku w lipcu - powiedział TVN24 senator PO Bogdan Klich.