Europejski Kongres Gospodarczy 2019

"Jednolity podatek" - co się kryje za nową propozycją rządu? Odtwórz: "Jednolity podatek" - co się kryje za nową propozycją rządu?

"Jednolity podatek" - co się kryje za nową propozycją rządu?

19.04 | Aktualnie podczas rozliczeń musimy osobno rozliczyć podatek dochodowy, składkę emerytalną, rentową, chorobową, wypadkową, NFZ oraz fundusz pracy. Tymczasem propozycja rządu o „jednolitym podatku” powoduje, że wszystkie te opłaty „wpadają do jednego worka”. Nie oznacza to jednak, że wartość podatku spadnie. Dyskusja na temat struktury tego podatku wciąż się toczy. Przyjdzie nam zatem poczekać z odpowiedzią na pytanie, czy ta konsolidacja sprawi, że będziemy płacić mniej.

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24

Klich o noweli w sprawie zamrożenia cen prądu

26.06| - Podwyżka cen energii, w szczególności dla przedsiębiorców oraz dla samorządów już nastąpiła. Samorządy, przedsiębiorcy płacą znacznie więcej za energię elektryczną niż płacili w ubiegłym roku w lipcu - powiedział TVN24 senator PO Bogdan Klich.