Likwidacja OFE

Jakie prawa mają pasażerowie odwołanych lotów? Odtwórz: Jakie prawa mają pasażerowie odwołanych lotów?
Źródło: tvn24bis

Jakie prawa mają pasażerowie odwołanych lotów?

25.07 | W przypadku odwołanego lotu przewoźnik lotniczy ma obowiązek zapewnić pasażerom alternatywę między zwrotem kosztów biletu a innym połączeniem, które dowiezie nas do miejsca docelowego. Oprócz tego jeżeli oczekujemy na to alternatywne połączenie, to przewoźnik powinien zapewnić nam pomoc w postaci posiłków i napojów a jeżeli czekamy więcej niż 1 dzień, to również zakwaterowanie - wyjaśnia Eliza Jakubowska z Komisji Ochrony Praw Pasażerów Urzędu Lotnictwa Cywilnego i dodała, że przepisy regulujące prawa pasażerów mówią o tym, że przewoźnik lotniczy może zwolnić się z wypłaty odszkodowania jeżeli poinformuje pasażera o odwołanym locie na więcej niż 14 dni. - Jeśli poinformuje w terminie krótszym między 14 a 7 dni, to powinien zapewnić nam alternatywne połączenie, które zaczyna się nie wcześniej niż 2 godziny przed planowanym lotem a kończy nie później niż 4 godziny. Jeśli zaś poinformuje nas w terminie krótszym niż 7 dni, to ten alternatywny lot powinien zaczynać się nie wcześniej niż godzinę i dowieźć nas do miejsca docelowego nie później niż 2 godziny po planowej godzinie przylotu. Przewoźnik zawsze może zwolnić się z obowiązku wypłaty odszkodowania jeżeli udowodni, że to odwołanie lotu wynikło z powodu nadzwyczajnych okoliczności - dodała.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.