Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Jakie prawa mają pasażerowie odwołanych lotów? Odtwórz: Jakie prawa mają pasażerowie odwołanych lotów?
Źródło: tvn24bis

Jakie prawa mają pasażerowie odwołanych lotów?

25.07 | W przypadku odwołanego lotu przewoźnik lotniczy ma obowiązek zapewnić pasażerom alternatywę między zwrotem kosztów biletu a innym połączeniem, które dowiezie nas do miejsca docelowego. Oprócz tego jeżeli oczekujemy na to alternatywne połączenie, to przewoźnik powinien zapewnić nam pomoc w postaci posiłków i napojów a jeżeli czekamy więcej niż 1 dzień, to również zakwaterowanie - wyjaśnia Eliza Jakubowska z Komisji Ochrony Praw Pasażerów Urzędu Lotnictwa Cywilnego i dodała, że przepisy regulujące prawa pasażerów mówią o tym, że przewoźnik lotniczy może zwolnić się z wypłaty odszkodowania jeżeli poinformuje pasażera o odwołanym locie na więcej niż 14 dni. - Jeśli poinformuje w terminie krótszym między 14 a 7 dni, to powinien zapewnić nam alternatywne połączenie, które zaczyna się nie wcześniej niż 2 godziny przed planowanym lotem a kończy nie później niż 4 godziny. Jeśli zaś poinformuje nas w terminie krótszym niż 7 dni, to ten alternatywny lot powinien zaczynać się nie wcześniej niż godzinę i dowieźć nas do miejsca docelowego nie później niż 2 godziny po planowej godzinie przylotu. Przewoźnik zawsze może zwolnić się z obowiązku wypłaty odszkodowania jeżeli udowodni, że to odwołanie lotu wynikło z powodu nadzwyczajnych okoliczności - dodała.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.