Pracownicze Plany Kapitałowe

Morawski o PPK Odtwórz: Morawski o PPK

Morawski o PPK

20.11 | Ekonomista wyjaśniał, czym różnią się PPK od Otwartych Funduszy Emerytalnych. – OFE działało w taki sposób, że z tej składki, którą płaciliśmy do ZUS, "wyjmowano” część i dawano do funduszy emerytalnych. Pula pieniędzy do systemu emerytalnego była taka sama - zauważył ekonomista. - Teraz, i to jest główna różnica, do tej puli, która idzie do ZUS, dokładamy nową cegiełkę. I to teoretycznie ma sprawić, że emerytury, które będziemy mieć w przyszłości, będą wyższe – tłumaczył Morawski.

Z rynków

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: ENEX

Festiwal lampionów. Rozświetliły niebo nad miastem Jinghong

15.04 | Tysiące lampionów rozświetliło niebo nad miastem Jinghong, w południowych Chinach. To wszystko z okazji nowego roku, według kalendarza Daiów, chińskiej mniejszości narodowej. Zapalenie lampionu ma symbolizować szczęście w nadchodzącym roku.

Magazyny

Źródło: TVN24 Biznees i Świat

R2D2 w studio TVN24 BiŚ. Co nowego w 7. części "Star Wars"?

20.04 | W nowej, siódmej części "Gwiezdnych Wojen" lubiany przez fanów serii robot R2D2 zyska młodszego kolegę - droida BB8. O tym, jakie jeszcze nowości czekają na fanów "Star Wars" rozmawiali w TVN24 Biznes i Świat Paweł Zadrożny i Paweł Łęczycki ze Star Wars Artistic Team. Towarzyszył im Artoo-Deetoo.