Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Jak zostać w Wielkiej Brytanii po brexicie? Odtwórz: Jak zostać w Wielkiej Brytanii po brexicie?
Źródło: TVN24 BiS

Jak zostać w Wielkiej Brytanii po brexicie?

26.06 | W drugiej połowie tego roku ma ruszyć system aplikowania o status osoby osiedlonej w Wielkiej Brytanii. O dokument będą musieli się ubiegać wszyscy obywatele Unii Europejskiej mieszkający na Wyspach. Co ważne złożenie wniosku będzie płatne. W przypadku osoby dorosłej wyniesie 65 funtów i 32,50 funta dla dziecka poniżej 16. roku życia, czyli w przeliczeniu 320 i 160 zł. Ci, którzy już mają jednak ważny certyfikat stałej rezydencji lub bezterminowe prawo pobytu będą mogli wymienić dokumenty za darmo. Termin na złożenie aplikacji upłynie wraz z końcem czerwca 2021 roku. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

Strajk w LOT

Paweł Borys zmierza na spotkanie z zarządem PLL LOT

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkali się z protestującymi pracownikami PLL LOT. Po spotkaniu udali się do siedziby zarządu PLL LOT.