Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Jak wybierano miejsca na nowe fotoradary? Odtwórz: Jak wybierano miejsca na nowe fotoradary?
Źródło: tvn24

Jak wybierano miejsca na nowe fotoradary?

J17.01 | Jak wybierano miejsca na nowe fotoradary? Wytłumaczył to dziennikarzom Marcin Ślęzak, dyrektor Instytutu Transportu Samochodowego. - Instytut Transportu Samochodowego miał niełatwe zadanie, żeby ocenić, gdzie te fotoradary powinny powstać - powiedział . - Oceniliśmy milion sześćset zdarzeń drogowych, w tym wypadku kolizji na przestrzeni lat 2016-2018, analizując i dzieląc Polskę na małe obszary sześciokątów o średnicy kilometra, w miastach o średnicy 200 metrów, dlatego że tam natężenie ruchu jest większe. Oceniliśmy intensywność tych zdarzeń. Potem analizowaliśmy je pod względem dwóch kryteriów: prędkości i przejazdów na czerwonym świetle - tłumaczył.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.