Likwidacja OFE

Jak powstało Stonehenge? Nowa teoria Odtwórz: Jak powstało Stonehenge? Nowa teoria
Źródło: TVN24 BiS

Jak powstało Stonehenge? Nowa teoria

15.05 | Od wielu lat naukowcy zastanawiają się, jak powstało Stonehenge, jedna z najsłynniejszych i tajemniczych budowli na świecie. Zagadką pozostawało między innymi to, jak udało się na miejsce dostarczyć wielotonowe głazy. Bo wiadomo, że wywodzą się z Walii, a nie Anglii, gdzie krąg się znajduje. Najnowsza teoria, ogłoszona przez walijskiego naukowca Briana Johna zakłada, że to nie ludzie je przetransportowali. Wykorzystali znajdujące się już na miejscu kamienie, które przyniósł lodowiec. Było to według szacunków - pół miliona lat temu. Materiał programu "24 Godziny".

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.