Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Jak PiS wymieniał zarządy spółek Skarbu Państwa. Analiza TVN24 BiS 16.05.2016 Odtwórz: Jak PiS wymieniał zarządy spółek Skarbu Państwa. Analiza TVN24 BiS 16.05.2016

Jak PiS wymieniał zarządy spółek Skarbu Państwa. Analiza TVN24 BiS 16.05.2016

16.05 | Państwo ma wciąż udział w 527 notowanych na giełdzie spółek, z czego 1/5 jest w upadłości. Okazuje się, że 32 z nich mają już nowe zarządy. Przyglądamy się tym największym, pod względem kapitalizacji. Rafineria Orlen ma 13 proc. udziału w WIG20, a 30 proc. akcji posiada Skarb Państwa. Jacek Krawiec, dotychczasowy prezes w zeszłym roku zarobił niecałe 2 mln 900 tys. zł. Zamienił go Wojciech Jasiński. Wieloletni prezes PZU Andrzej Klesyk zastąpiony został przez Michała Krupińskiego. Z kolei, PGE, która ma 6 proc. udziału w WIG 20, wymieniła Marka Woszczyka na Henryka Baranowskiego. Zmieniło się także szefostwo w KGHM - Herbert Wirth zastąpiony został przez Krzysztofa Skórę, który już wcześniej był prezesem miedziowego konglomeratu. W PGNiG Mariusza Zawiszę zastąpił Piotr Woźniak, w Tauronie Jerzego Kurellę Remigiusz Nowakowski. Dotychczasowy prezes LOTOSU Paweł Olechnowicz przetrwał sześciu premierów, jednak ostatnio pożegnał się ze stanowiskiem, które przejął Robert Pietrszyn.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.